Restaurace Jedna báseň, Brno

Jedna báseň je název dvou fungujících a zavedených podniků pod stejným jménem – bar Jedna báseň v centru Brna a restaurace Jedna báseň v Brně – Bohunicích. Oba podniky mají jednotný vizuální styl, ale přesto je každý jiný, podobná by měla být i tato třetí “sestra”.

Číst celé

O projektu

Kolegyně a kamarádka Hedvika Novotná (NOVOdesign) mě přizvala ke spolupráci na tvorbě interiéru restaurace a jídelny Jedna báseň. Ta má v Brně již dva fungující a zavedené podniky pod stejným názvem – bar Jedna báseň v centru Brna a restauraci Jedna báseň v Brně – Bohunicích. Oba mají jednotný vizuální styl, ale přesto je každý jiný. Naším úkolem bylo vytvořit „třetí sestru“, která by do tohoto vizuálního stylu zapadla a přesto měla svou vlastní originální identitu.

Držely jsme se tedy zejména barevnosti, ale velký prostor jídelny bylo třeba také náležitě zútulnit, k tomu nám pomohly krásné tapety s metalickými vzory, které vynikají také díky LED nasvícení. Použily jsme velké množství živých rostlin, které vytvářejí přirozené a nenásilné předěly mezi jednotlivými jídelními boxy a poskytují strávníkům soukromí.

Ozvěte se mi

Kontakt

Andrea Jurníčková (Kilianová)

interiérový designér