Rekonstrukce rodinného domu, Brno

Řadový patrový domek na okraji Brna potřeboval po vylétnutí dospělých dětí z hnízda novou tvář. Tu jsme tvořili postupně přibližně 2 roky, nejdříve patro, kde proběhla rekonstrukce koupelny a poté nový návrh interiéru celého přízemí.

Číst celé

O projektu

Řadový patrový domek na okraji Brna potřeboval po vylétnutí dospělých dětí z hnízda novou tvář. Tu jsme tvořili postupně cca 2 roky, nejdříve patro, kde vznikla prostorná nová koupelna, kde je dostatek místa na sprchu i vanu a refresh v podobě nové postele a doplňků získala i ložnice.
Stavební část nás následně čekala v přízemí – bylo zapotřebí navrhnout nové schodiště včetně zábradlí, nové podlahy, další malou koupelnu a hlavně komplet novou kuchyň s obývacím pokojem a jídelním koutkem. Také zádveří, vítací prostor domova, září novotou.

Materiály jsou opět jednotné v celém domě – tmavý dřevodekor a béžový supermat, k tomu spousta strukturálních tapet v imitaci látek, skleněné dveře i zábradlí.

Také okna nemohla zůstat holá, všude jsou nové závěsy, záclony, nesmí chybět koberce a dekorační textil, zútulňující nezbytnosti každé domácnosti. Výrazné osvětlení nad jídelním stolem ve formě vznášejících se okvětních lístků nelze přehlédnout. Aby náležitě vyniklo, ostatní svítidla jsou již přisazená stropní a nenápadná.

Vzhledem k tomu, že jsme i trošku bourali v kuchyni a odstranili zvláštní šikmou příčku, která původně dělila místnost od obývacího pokoje, vznikl vzdušný prostor pro rodinná setkání včetně maličkých vnoučat.

Ozvěte se mi

Kontakt

Andrea Jurníčková (Kilianová)

interiérový designér