Rekonstrukce dřevostavby, Brno

Při návrhu rekonstrukce dřevostavby je třeba brát ohled na nosné prvky, které jsou její nedílnou součástí. V našem případě je to dělící příčka mezi jídelním stolem a kuchyní, která dostala jen nový vzhled, bylo však nutné ji zachovat.

Číst celé

O projektu

Při rekonstrukci dřevostavby je třeba brát ohled na nosné prvky, které jsou její nedílnou součástí. V našem případě je to dělící příčka mezi jídelním stolem a kuchyní, která dostala jen nový vzhled, bylo však nutné ji zachovat.
Udělali jsme pár stavebních úprav, na místě stávající ledničky a mikrovlnné trouby byly původně dveře z chodby, ale protože jsme potřebovali výrazně navýšit množství úložných prostor a doplnit spižní skříň, která v původní kuchyni úplně chyběla, tyto dveře jsme zazdili. Majitelka si přála kuchyň bílou, díky ní tak mohou vyniknout jemné interiérové prvky, jako je například reliéfní 3D panel s dekorem „vlnek“ a také krásná dekorační stěrka Cadoro s metalickými odlesky. Je opatřena krycím lakem, díky kterému je možné ji použít i za kuchyňskou linku a nemusíme tak řešit klasickou zádovou zástěnu.

Celý interiér propojují drobné černé detaily v podobě úchytek, doplňků, jídelních židlí, osvětlení a hodin.
V obývacím pokoji zůstala původní sedačka, vyměnili jsme pouze TV skříňku a doplňky. Výrazným prvkem interiéru je obraz, který do ladících odstínů vytvořila sama majitelka.
Ke zútulnění interiéru vždy výrazně přispívají i pokojové rostliny, ve večerním světle na pozadí nasvíceného 3D panelu vytvářejí příjemnou intimní atmosféru.

Foto: Martin Florian

Ozvěte se mi

Kontakt

Andrea Jurníčková (Kilianová)

interiérový designér