Rekonstrukce chalupy, Vysočina

Inspirace tradiční výšivkou se táhne doslova jako červená nit celým prostorem chalupy. Ta se nachází v krásné lokalitě, zasazená uprostřed velkého oválného pozemku s laťkovým plotem – zkrátka pohádkové prostředí.

Číst celé

O projektu

Inspirace tradiční výšivkou se táhne doslova jako červená nit celým prostorem chalupy v krásné lokalitě, zasazená uprostřed velkého oválného pozemku s laťkovým plotem – zkrátka pohádkové prostředí.
Celá budova prošla generální rekonstrukcí, zůstaly jen obvodové zdi. Vnitřní dispozici jsme celou změnili tak, aby se množství původních malých místností co nejvíce otevřelo do prostoru a majitelé měli výhled do krajiny na všechny strany.

Hledala jsem tradiční motiv, který by hezky doplňoval modernější podobu nábytkového vybavení na míru. Našla jsem ji v kolekci tapet, která vychází z výšivky a obsahuje množství výraznějších, či jemnějších „vyšívaných“ vzorů, které si vzájemně skvěle notují. 
Interiéru dominuje dřevo, velký krb v srdci domu a drobné červené detaily.
Novou podobu dostalo také masivní schodiště, na jehož horním konci nás čeká ještě návrh celého podkroví, které bude další fází tohoto hezkého projektu.

Ozvěte se mi

Kontakt

Andrea Jurníčková (Kilianová)

interiérový designér