Návrh rodinného domu, Rožnov pod Radhoštěm

Hlavním zadáním majitelů byl při návrhu interiéru důraz na materiálovou kombinaci dřevodekoru s neutrální šedou a bílou, tyto dekory jsou vždy nadčasové. Kuchyň je velkoryse prostorná a nabízí velké množství úložných prostor.

Číst celé

O projektu

Hlavním zadáním majitelů byl při návrhu interiéru důraz na materiálovou kombinaci dřevodekoru s neutrální šedou a bílou, tyto dekory jsou vždy nadčasové. Kuchyň je velkoryse prostorná a nabízí velké množství úložných prostor. Pracovní kompaktní deska umožňuje praktické zapuštění dřezu pod ni tak, aby povrch byl beze spár a lehce čistitelný.
Jídelní stůl je z masivu, dvoumetrová délka poskytuje dostatek místa pro komfortní stolování 6 osob.

Dominantou nad jídelním stolem jsou tři výrazná závěsná svítidla, ostatní osvětlení je funkční. Bylo počítáno také s náladovým osvětlením, které zajišťují LED pásky zabudované do horní hrany trámů a svítí tak do stropu. Krb plynule navazuje na jednoduchou televizní stěnu. Požadavkem majitelů byla také nástěnná knihovna, která pojme všechny jejich knihy, zároveň však umožňuje většinu z nich schovat za dvířky, aby se na ně příliš neprášilo. Součástí knihovny je nasvětlený příruční bar.

Pokojíček jsem navrhovala pro tříletého chlapečka, který zbožňuje dinosaury a také vše, co souvisí se stavbou. Dinosaurus v bagru byl tedy jasná volba. Dominantním nábytkovým prvkem je domečková postel, stříška je tvořena dřevěnými hranoly, je tedy vzdušná, ale zároveň poskytuje intimní koutek pro usínání. Ve vyšším věku ji lze demontovat, aniž by se narušil základní ráz pokoje. Jako rostoucí jsou koncipovány také nástěnné skříňky, jejichž počet lze později navýšit, nyní dítěti stačí zejména úložné prostory u podlahy, aby mělo vše v dosahu – knihovničku, nízký psací stůl, šuplíky na prádlo. Pod postelí je další výsuvné lůžko pro příležitostné přespání.

Majitelé si přáli v zádveří co nejvíce úložných prostor, avšak uzavřených, aby se při vstupu do domu naskytl vždy jen uklizený pohled. Ukládání jsem navrhla také zboku sezení, kde najdeme nezbytnosti jako šály, rukavice, klíče či krémy na boty. Další botník je mělký na protější stěně, kvůli praktičnosti jsme použili obyčejné IKEA botníky, které krásně prokouknou ve dřevěném rámu. Ten také propojuje šatní skříň a plynule vytváří niku pro sezení. Materiály jsou v celém domě jednotné.

Ozvěte se mi

Kontakt

Andrea Jurníčková (Kilianová)

interiérový designér