Centrum zdraví na horách

Návrh recepce centra zdraví na horách je výsledkem mojí spolupráce s firmou Kronospan. V projektu jsem použila dekory, které představují novou globální kolekci deskových materiálů.

Číst celé

O projektu

Návrh recepce centra zdraví na horách je výsledkem mojí spolupráce s firmou Kronospan. V projektu jsem použila dekory, které představují novou globální kolekci deskových materiálů. Vzhledem k lokalitě na okraji lesa jsem se snažila, aby interiér působil hřejivě, útulně a v žádném ohledu nepřipomínal nemocniční prostředí.
Prostor samotný obsahuje všechny 4 elementy:
Oheň: kombinovala jsem hodně hřejivé odstíny barev všech materiálů.
Voda: pohled na hladinu „jezírka“ působí relaxačně, navíc v tlumeném prostředí, kde vyniknou jemné odlesky z použitého závěsného osvětlení, v kombinaci se zrcadly, kde se odráží část lesa má vyvolat dojem křišťálově čisté lesní tůňky, kde probleskují paprsky zapadajícího slunce mezi stromy. 
Země: tu symbolizuje dřevodekor v načervenalém odstínu a tmavá podlaha.
Vzduch: vzdušná prosklená nika s posezením vyčnívající do lesa.

Na to vše navazují další interiérové prvky, které decentně oživují použitý materiálový základ. V příjemném kontrastu s hřejivými dekory je pak temně zelená látka na čalounění, která má evokovat bochánky mechu, proto je také tvarosloví sedacího nábytku takto zaoblené a koresponduje se skutečným mechem za recepčním pultem. Nad recepcí se vznáší opět lesní prvek – svítidla v podobě žaludů. V proskleném výklenku vybíhajícím do lesa jsou dva „hříbky“ – stolečky z ohýbaného měděného kovolaminátu. Vstupy do ordinací jsou decentně oddělené nasvícenými panely, opět v kombinaci hřejivých unidekorů s mědí. 

Přestože jsem v prostoru nakombinovala velké množství různých materiálů, celek působí sjednoceně díky barevné a tematické propojenosti všech detailů.
Věřím, že příjemné prostředí velkou měrou přispívá k léčebným procesům a bude na člověka působit svým klidem a harmonií.

Ozvěte se mi

Kontakt

Andrea Jurníčková (Kilianová)

interiérový designér