Dětské pokoje

DĚTSKÉ POKOJE, Praha

Tři dětské pokoje v rodinném domě v Praze jsou pro děti ve věku 10, 12 a 14 let.
Nejstarší kluk má rád počítače, také pěstuje želvy a rybičky. Je fajn, když se záliby dětí vždy do zařízení nějak promítnou. Zelené odstíny si přál a doplnila jsem je o neutrální bílo-černou kombinaci. Dřevěné úchytky na nábytku patří mezi mé oblíbené, je možné je objednat téměř v jakékoliv barvě a hezky doplňují barevnou koncepci jednotlivých místností. Nesmí chybět tapety – kombinace proužků s jemným lineárním motivem rybiček, nejvýraznější doplňky však musí být s PC tématikou.
Prostřední slečna si přála hlavně velkou postel a místo na plyšáky, taky hebké doplňky a koberce. Pokojíček má krásný půdorys a obloukové okno, kde se přímo nabízí prostor pro zrcadlo a holčičí lenošení.
Nejmladší chlapec má nejvíce v oblibě programování, tato tématika je podobně jako v bratrově pokoji zastoupena na tapetách. Také velmi rád čte, takže dostatečně velkou knihovnu má po ruce hned v koutku vedle postele. Na počítače je potřeba vždy velký pracovní stůl pro veškerou techniku, tady jsme proto využili celý prostor pod oknem. V každém pokoji je nějaké místo vyčleněno pro skříně na oblečení, tyto děti mají však ty výhodu, že mají společnou chodbu hned za dveřmi všech tří pokojíčků, kde mají všichni dost místa na svoji vlastní velikou šatní skříň.