Novostavba RD

RODINNÝ DŮM, Praha – Vinoř

Do domu v řadové zástavbě na okraji Prahy se majitelé přestěhovali, protože byt jim se dvěma dětmi a dvěma kočkami již nestačil. Obývací pokoj s kuchyní je pro rodinu, jeden prvek v interiéru je však nejen pro lidi, ale i pro kočky. Mým úkolem bylo vymyslet knihovnu, která bude sloužit i jim - po které budou moci vyšplhat až na vrchol a v klidu pozorovat dění nebo odpočívat. Obě kočky již tuto vyhlídku využívají a opravdu se v ní zabydlely. Interiér kuchyně, obývacího pokoje i jídelny jsem na přání majitelů pojala v přírodních tónech, v kuchyni máme kontrast krémového lesku s tmavým dřevem a v obývacím pokoji je stejná kombinace v matu.

Ložnice s dětským pokojem se nachází v patře rodinného domu. V ložnici se opakuje kontrastní tmavý dřevodekor v kombinaci s šedobéžovým odstínem. Ložnice je poměrně dlouhá a úzká, takže zde není příliš místa pro větší úložné prostory. Přesto se nám podařilo umístit menší skříň alespoň na prádlo a lůžkoviny. Ta plynule navazuje na pomyslné nízké podium, na kterém leží postel. Nesmí chybět jemné metalické tapety a záclony k zútulnění místnosti.

V pokojíčku jsou ústředním tématem opět kočky – místnost je určena po holčičky v předškolním věku a tomu odpovídá také zvolená barevnost a dekorace. Ta také vychází z obrazové tapety od mé oblíbené značky Eijffinger, drobnějším propojujícím motivem pokojíčku jsou puntíky na stěně a na koberci a k tomu ladící nábytkové úchytky ve veselých barvách. Vzhledem k tomu, že si majitelé nepřáli patrové postele, ale díky velkým oknům nám v pokojíčku nezbylo příliš místa na úložné prostory, vyřešila jsem vše zvýšenými lůžky a úložným prostorem pod nimi a v přístupových schůdcích. Aby se děti mohly během dne posadit i jinam, než ke stolu, vytvořila jsem jim u postele maličkou čalouněnou pohovku – opět s úložným prostorem, kterého u malých dětí není nikdy dost.